תחומי עיסוק

 

ליטיגציה אזרחית

 
לא פעם אנחנו יכולים לראות בסרטים ובסדרות אמריקאיות שמתנהלות בבית המשפט, שני עורכי דין אשר מעלים את הטיעונים שלהם בפני השופט במטרה להוכיח את צדקת הלקוחות שלהם. לפעולה זו קוראים ליטיגציה. אנחנו מכירים שני סוגים שלה, ליטיגציה פלילית וליטיגציה אזרחית, עליה נדבר במאמר זה. 

הרעיון של ליטיגציה אזרחית הוא מאוד פשוט, מדובר על עורך דין אשר מציג בפני השופט (או בפני גופים בהם הוא מייצג את הלקוח שלו, למשל הליכי גישור, גופים ממשלתיים ועוד), מסכת של טיעונים שבאים להוכיח מדוע הלקוח שלו צודק. הדבר מזכיר במובנים רבים את הדרך את אופי התנהלות המשפט בצורה רגילה, אך במסגרת ליטיגציה, כל המסגרת נבנית בצורה שונה. 

ראשית, עורך דין שהוא גם טוען, צריך להיות הרבה יותר מאשר מומחה במשפט, הוא צריך שיהיו לו מיומנויות, ידע, ניסיון, יכולת לעמוד מול אנשים ולדבר,שפה רהוטה. שנית, הוא צריך לדעת כיצד לבנות את התיק, לשם כך הוא יעבוד בצורה צמודה עם הלקוח, יגבה עדויות, יאסוף ראיות, ויעשה כל מה שהוא צריך בשביל שהלקוח יגיע לבית המשפט או להליך במקום אחר, עם כל מה שהוא צריך בשביל שיהיה ניתן להציג את הטיעונים שלו בצורה מסודרת וברורה. 
ליטיגציה אזרחית מתעסקת במגוון רחב של נושאים, החל מכל מה שקשור לעולם של דיני חוזים, דיני עבודה, נזיקין, תביעות ייצוגיות, רשלנות, זכויות יוצרים ועוד. כמובן שנכון לפנות אל עורך דין שמתעסק באופן ספציפי באחד הנושאים, כך לא רק שהוא מומחה בליטיגציה אלא גם בתחום הספציפי בו זקוק הלקוח לעזרה. 

יש לציין שבמהלך השנים התחום של ליטיגציה עבר שינוי, בין היתר בגלל שמשך הזמן של הטיעונים דרש לא מעט זמן, ולכן מערכת בתי המשפט החליטה להעביר את הנושא של הטיעונים לכתב, לכן במקרים רבים עורכי דין כבר אינם זקוקים, בהכרח, ליכולות לעמוד מול השופט ולטעון בעל פה הם צריכים לדעת לכתוב את הטיעונים בכתב, להציג אותה בצורה מסודרת, כמו סיפור מגובה בראיות ועדויות שיתמכו בגרסה של הלקוחות שלהם. 

אם אתם מחפשים עורך דין שמתמחה בליטיגציה אזרחית, זה הזמן לפנות אלינו, משרדו של עו"ד אייל בסרגליק, מתמחה בייצוג לקוחות בתחומים שונים ובין היתר הוא גם מתמחה בכל מה שקשור לנושא של ליטיגציה. אתם מוזמנים לפנות אלינו ולקבל מאיתנו את כל המידע ההכרחי לכם בתחום. ניתן ליצור איתנו קשר דרך האתר או בטלפון. 
 
 
Facebook
אייל בסרגליק - משרד עו"ד

חייגו אלינו: 072-2-575-486
או מלאו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם:
ז'בוטינסקי 35 ר"ג בניין התאומים 2 קומה 13
כל הזכויות והתכנים באתר זה שמורות לעורך הדין אייל בסרגליק. העתקה בלתי מורשית של התוכן הינה עבירה על חוק זכויות יוצרים ©